Тренди в дизайні інтер'єрів 2021 року

Дизайнерський ремонт робиться на роки, і щоб інтер’єр залишався самим модним і сучасним якомога довше, слід врахувати останні тенденції. Дизайн інтер’єрів в 2021 році повинен бути створений в нескладних, але цікавих рішеннях, які безумовно не даремно стали трендовими в цьому сезоні.

15 головних трендів 2021 року

Головні тенденції в дизайні інтер’єрів це комфорт, оранжерея і домашній офіс. З цього і почнемо.

1. Комфорт

Сьогодні комфорт — головний критерій ремонту, тим більше сучасні технології і матеріали дозволяють створити комфорт без великих труднощів і витрат. Найбільшою мірою комфорт створюється сучасними і практичними меблями, які порадують і візуальними характеристиками. В тренді 2021 року двоспальні дивани з кріслами. За допомогою консольних або відкидних столиків можна досягти організованості і раціональності в просторі. Все частіше в інтер’єрах використовують гамаки, які ми звикли бачити в садах. Гамак дуже компактний і зручний у використанні, а також не заважає робити прибирання.

2. Оранжерея

Зелень привносить в приміщення затишок і свіжість, а також надає благодійну вплив на психіку домочадців, їх настрій і загальне здоров’я. У 2021 році стало модно озеленювати кімнати по максимуму. Вертикальний сад з автополивом стане, мабуть, найкращим рішенням для тих, хто любить рослини або створює дизайн інтер’єру в еко-стилі. Більш доступний спосіб озеленити квартиру — використання горщиків з рослинами замість інших елементів декору, таких як статуетки, вази, фоторамки тощо.

3. Робочий кабінет будинку

Пандемія коронавируса змусила безліч людей працювати з дому, та й віддалений формат роботи вже давно не новина. Це стало вагомою причиною для того, щоб передбачити створення робочого куточка будинку. В ідеалі це окрема кімната, оснащена зручним і функціональним робочим місцем з усіма комунікаціями і куточком для відпочинку і чаювання. Якщо окремої кімнати під офіс немає, то можна обійтися зонуванням, створивши робочу зону, наприклад, у вітальні або в спальні. Деякі створюють кабінет на балконі або в передпокої. В 2021 році неважливо, в якій частині квартири буде розташований офіс – важливо, щоб він був і мав функціональністю, практичністю і комфортністю.

4. Натуральні матеріали і природні кольори

Найбільш актуальним цей тренд став для приміщень, які перебувають вдалині від природних об’єктів. Створення оранжереї підкреслить не тільки хороший смак господарів, а й зробить дизайн трендовим за рахунок зелених відтінків, які модні в цьому році, поряд з коричневими, жовтими і блакитними. Крім зелені, природності можна досягти, використовуючи камінь, деревину і навіть солому або бамбук.

5. Мінімалізм

У 2021 році неактуально максимально заповнювати простір предметами, які використовуються рідко або не виконують ніяких функцій. Навпаки, чим більше порожнього простору, світла і повітря, тим вільніше себе відчувають домочадці. Так, громіздкі шафи можна замінити комодами і нішами, а масивні м’які меблі – невеликою тахтою, софою, пуфами, банкетками, стільцями і компактними кріслами на дерев’яних ніжках.

6. Різноманітність

Великі гарнітури на всю стіну пішли в минуле. У 2021 році на зміну їм прийшла некомплектні меблі. Такі предмети меблів можуть мати різний колір і конструкцію, але повинні мати невеликі розміри і гармонійно виглядати в єдиному інтер’єрі.

7. Каретна стяжка (капітоне)

Цей тренд прийшов з далекого минулого, коли стилі інтер’єрів, такі як рококо і бароко, тільки зароджувалися. Каретна стяжка виглядає дорого, затишно і стильно, а тому навряд чи коли-небудь вийде з моди. У 2021 році в прагненні до мінімалізму і комфорту актуально використовувати капітоне і для оббивки м’яких і корпусних меблів, і для стін, і навіть для стель. При цьому необов’язково оббивати каретною стяжкою всі меблі в кімнаті. Досить одного дивана або двох крісел, і вони будуть відмінно поєднуватися з іншими меблями, які оббитті тієї ж тканиною без капітоне.

8. Технологічність

Технології все активніше і глибше затягують сучасних людей. Кондиціонери стали невід’ємною частиною нашого життя. Пральні, сушильні, посудомийні машини і інша кухонна та побутова техніка це те, без чого вже не можуть обходитися люди. Це змушує виділяти більше місця в квартирах для розміщення техніки. Система «Розумний будинок», пристосування для вентиляції приміщень, іонізації і фільтрації повітря і води для 2021 року стали трендовими.

9. Округлені обриси

Округлість форм у 2021 році вітається в усьому! Це і меблі, і декор, і планування. Однак цього має бути в міру. Суворі і гострі кути ховати не варто — досить розбавити їх меблями без кутів, арочними дверними отворами, округленою стіною де це доречно.

10. Індивідуалізм

У 2021 році слід відмовитися від предметів широкого споживання. Стало модно замовляти авторські меблі або за індивідуальним дизайном і використовувати предмети, які нескладно пристосувати під свої потреби, наприклад, модульні меблі, рухливі освітлювальні прилади, розбірні полки, багатофункціональні предмети і т.п. Трендовим рішенням також можна назвати використання в дизайні інтер’єру особистих фотографій або пам’ятних картин, вінтажних речей, предметів особистого користування, наприклад, чашки з портретом господині, подушки в наволочці з вишитим ім’ям власника, виробів речей або одягу, які вже були у використанні.

11. Приватність

Сьогодні дизайнери намагаються піти від створення окремих кухні, їдальні і вітальні, намагаючись об’єднати ці зони в одній кімнаті, розділивши їх за допомогою зонування, при цьому забезпечивши приватність. Для цього все частіше використовують рухливі перегородки, що дозволяють усамітнитися в певній зоні. Замість перегородок можуть служити розсувні двері і навіть щільні штори.

12. Багато текстилю і килимів

В тренді 2021 роки не звичайні прямокутні килими, а килими незвичайних форм з абстрактними орнаментами, які відмінно виглядають в центрі великої підлоги та контрастують кольором. З таким килимком оригінально поєднується прозорий скляний журнальний столик.

З текстильних виробів у 2021 році віддайте перевагу велюру і оксамиту. Необов’язково вишневого кольору, що став символом розкоші початку минулого століття. В 2021 році трендовий текстиль це блакитні, бірюзові, зелені та інші яскраві вироби, використовувані в якості пледів і штор, для оббивки крісел, стільців, диванів. Але не вибирайте одну тканину для всього! Портьєри повинні бути з однієї тканини, а меблі оббиті іншою. Однак також не варто оббивати однієї тканиною всі м’які меблі в кімнаті!

13. Інстаграмність

Кожний куточок квартири сучасної людини, яка любить виставляти моменти свого життя в соціальні мережі, повинен ідеально підходити для Селфі. Для оформлення інстаграмних інтер’єрів необхідно обирати брендові предмети меблів і декору, що буде свідченням вишуканого смаку і фінансового становища власника.

14. Необруталізм. Показна бідність

Це просто вражаюче, але поряд з інстаграмністю в тренди 2021 року потрапила і показна бідність. Цьому тренду властиві крайнощі і метання між ними, і насправді створити інтер’єр в такому стилі можуть тільки досить забезпечені люди. В «жебрацькому» інтер’єрі може бути присутніми меблі з фанери, недбале фарбування, зістарені предмети, необроблене дерево, незавершена обробка. При цьому інтер’єр виглядає стильно за рахунок незвичайності предметів, коли простий матеріал використаний для виготовлення предмета оригінальної форми, як наприклад, софа з бетону, марлева фіранка, гілка дерева в якості вішалки і т.п. Дизайн інтер’єру в «бідному» стилі отримав назву «необруталізм».

15. Незвичайні поєднання і крайності

Індивідуалізм і показну бідність вдало доповнить і демонстративна кустарність меблів. Тобто в 2021 році стало модно показувати всі вади деревини, з якої виготовлені меблі, як можна подумати, в підвальній майстерні.

Ще одна крайність в тренді — використану техніку можна застосувати як предмет меблів. Пральна машинка може служити тумбочкою, а мікрохвильова піч — ящиком для зберігання інструментів. Клавіші відслужив комп’ютерної клавіатури можна використовувати для створення предметів декору, як і звичні всім компакт-диски.

Трендові дизайнерські рішення 2021 року

Проснувшись однажды утром после беспокойного сна, Грегор Замза обнаружил, что он у себя в постели превратился в страшное насекомое.

У зв’язку з тим, що через епідемію COVID-19 люди змушені більше часу проводити вдома, краса інтер’єру стала набагато більш важливою, ніж будь-коли раніше. Величезне значення мають і предмети, які, як відомо, по-різному впливають на психіку і настрій людини. Тобто візуальні якості в 2021 році виходять на друге місце після комфорту.

Колірна гамма

На візуальне сприйняття людини найбільш сильно впливає колір, тому колористичні рішення повинні бути ретельно продуманими. В тренді сьогодні світлі фонові відтінки, які роблять простір просторіше, тепліше, світліше і ширше. Таких колірних рішень всього три:

  • білі, бежеві, кремові, сірі відтінки;
  • вся пастельна палітра;
  • природні кольори: небесно-блакитний, сонячний жовтий, лісовий зелений, бірюзовий, деревно коричневий і т.п.

Модні стилі інтер’єрів

Назвати трендові стилі 2021 року досить складно, адже, як і завжди, вибір стилю або їх поєднань залежить від індивідуальних переваг господарів. Комусь по душі мінімалістський спокій, а хтось любить, щоб яскравіше і всього побільше, тому наведемо список найпопулярніших в 2021 році стилів, які можна назвати трендовими:

  • Мінімалізм. Про це ми писали вище. Створюється цей стиль з униканням використання зайвих предметів і декору і з максимально продуманою ергономікою;
  • Максималізм. Завжди були і будуть люди, які люблять різноманітність декору і меблів в різних відтінках. Однак таке рішення актуально тільки для приміщень великої площі;
  • Бароко. Стиль бароко, мабуть, ніколи не вийде з моди. Він популярний серед любителів розкоші і максималізму;
  • Еко-стиль, про який ми також згадували. Цей стиль має на увазі максимальне використання натуральних матеріалів, природних відтінків і зелені;
  • Скандинавський стиль — це стиль в самих світлих тонах, з мінімумом меблів і декору, а також з використанням індивідуалізму;
  • Азіатські стилі (японський, китайський). Це рішення ідеально для тих, хто хоче відмовитися від мінімалізму і світлих відтінків і хоче зробити інтер’єр більш барвистим і надати романтичності за рахунок приглушеного освітлення і великої кількості текстилю, який в азіатських інтер’єрах використовується навіть на стелі;
  • Стиль Хіппі. Всім, хто уникає мінімалізму, напевно сподобається забутий стиль 70-х років. Інтер’єри в стилі хіпі сповнені яскравих фарб і предметів, незвичайних за формою. Плюс декор з індійськими обрисами. У нинішньому столітті стиль хіпі порівняний з божевіллям. Він рясніє сміливими орнаментами, футуристичними предметами меблів і якимсь навіженям. Ще більш божевільним інтер’єр буде здаватися, якщо додати голограму з підсвічуванням, яка є елементом культури Хіпі;
  • Стиль Кітч такий же кричущий, як і хіпі. У цьому стилі дизайну застосовуються яскраві кольори, що рідко зустрічаються разом в звичайному житті. Принципом стилю є сполучуваність непоєднуваного. Наприклад, яскравий сучасний постер повішений в одній кімнаті з масляною картиною в ліпній рамі, а дубова шафа встановлена поряд з пластиковим столиком;
  • Готичний стиль дозволяє створити затишну ділову зону. Володіючи чіткими лініями і чорними відтінками, цей стиль підкорив тих, хто не бажає робити інтер’єр занадто яскравим і барвистим, але і не любить світлі і пастельні кольори.

Види меблів, актуальні в 2021 році

Вибрати меблі і не помилитися непросто. Слід ретельно обміркувати, в якій кімнаті які предмети меблів будуть потрібні. Пропонуємо кілька підказок:
  • спальню оснастите ліжком, невеликою шафою або комодом і тумбами;
  • головне в вітальні — зручний не громіздкий диван або куточок і крісла, письмовий столик, гарнітур з полками і, звичайно, телевізор ;
  • домашній офіс обставте робочим або комп’ютерним столом з кріслом, шафами або полицями для паперів, тахтою, гамаком або диваном для відпочинку, тумбою або столиком для журналів, газет і для чаювання з клієнтами або колегами, якщо вони відвідують цей кабінет. Багато оснащують робочий кабінет міні-холодильником або міні-баром для зберігання напоїв;
  • кухню обладнайте всією необхідною технікою і максимально використовуйте підвіконня, яке може служити частиною стільниці або полицею для рослин або зберігання кухонного приладдя. При нестачі місця можна обійтися без великого столу, замінивши його барною стійкою.
Дизайн інтер’єрів в 2021 році дуже багатогранний і пропонує широкі можливості для вибору свого ідеального дизайнерського рішення. Всі тренди переслідують дві основні ідеї: економія простору з максимумом просторості і тяжіння до природи. Наші дизайнери із задоволенням допоможуть перетворити будь-яке приміщення в райські хороми!

Схоже

Blog
pinky

Дизайн та ремонт в скандинавському стилі: основні принципи та нюанси

Скандинавський стиль відрізняється натуральністю, простуватістю, лаконічністю, благородністю фактур, приглушеністю колірної гами і всіма відтінками білого, сірого та бежевого. Скандинавські інтер’єри при своїй простоті доволі функціональні, а тому використовуються як для просторих, так і для дуже тісних малогабаритних кімнат.

Докладніше »
Blog
pinky

Дизайнерський ремонт своїми руками: етапи і важливі умови ремонту

Ремонт в квартирі вимагає особливого підходу і ретельності при виконанні кожного завдання, адже вкладаючи гроші завжди хочеться отримати максимальну користь, щоб і комфортно, і практично, і красиво, і затишно.

Докладніше »
Залиште номер телефону і наш менеджер надасть Вам детальну консультацію та попередній прорахунок вартості ремонту.
Телефон
close-link