
Тренди в дизайні інтер‘єрів кімнат в 2021 році
Тренди в дизайні інтер’єрів кімнат у 2021 році Цінителі практичності та справжні естети напевно підійдуть до ремонту кожної кімнати своєї квартири з особливою увагою. Дизайнери
Скандинавський стиль відрізняється натуральністю, простуватістю, лаконічністю, благородністю фактур, приглушеністю колірної гами і всіма відтінками білого, сірого та бежевого. Скандинавські інтер’єри при своїй простоті доволі функціональні, а тому використовуються як для просторих, так і для дуже тісних малогабаритних кімнат.
Домінуючі відтінки скандинавського стилю, максимально наближені до природних, прекрасно поєднуються з іншими елементами, властивими цьому стилю, наприклад, з вовняними пледами, з промисловими або плетеними світильниками і з дерев’яною підлогою.
Разом ці елементи створюють ненав’язливий фон для більш яскравих і помітних предметів, наприклад, антикварного столу, кованого ліжка або металевої шафи. Головною ідеєю дизайну в скандинавському стилі є збереження чистоти і просторості приміщення і надання йому максимальної функціональності.
1. Максимум простору, освітлення, світлих деревних фактур в основі оздоблення;
2. Меблі, прості геометрично і наділені природними обрисами;
3. Самобутність і сучасність в дизайні інтер’єру.
Виконуючи дизайн та ремонт квартири у скандинавському стилі, першочергово створюють максимальне освітлення, як денне, так і штучне. Тобто вікна повинні бути великими, краще – панорамними, а на стелі і стінах встановлюється велика кількість ламп та світильників.
Білий колір в скандинавському стилі символізує сурові зими північної Європи. Сюди відноситься і сріблястий колір. Кольори білого та сріблястого відтінків виділяють максимально, доповнюючи колірну гаму чорними деталями, оббивкою стільців, рамками картин, годинниками, горщиками для квітів, килимками та іншими елементами декору і прикрасами. Однак не перестарайтеся! Бо скандинавському стилю також притаманне виключення будь-яких надмірностей.
Меблювати інтер’єр у скандинавському стилі варто виходячи з особливостей природи північної Європи, яка рясніє білими снігами та запорошеними деревами різних порід, таких як береза, сосна, ялина, дуб, бук, ясен, клен, грецький горіх. Паркетну дошку та ламінат з дерева цих порід використовують для покриття не тільки підлоги, а й стін.
Вдалим доповненням для північного дизайну є ковані вироби із заліза, хромована сталь, металічні елементи, які створюють у приміщенні атмосферу затишку й тепла. Натуральний камінь або імітація його рельєфу частіше за все використовується в інтер’єрі вітальні, кухні та ванної.
Сурові сніжні зими в багатьох з нас асоціюються з теплим м’яким пледом, кріслом-качалкою біля палаючого каміну і чашкою гарячого трав’яного чаю у руках. Ця асоціація обов’язково реалізується у створенні дизайну інтер’єрів в скандинавському стилі у вигляді в’язаних вовняних пледів, м’яких щільних ковдр та товстих килимів.
Обробку стін виконують максимально просто та без будь-якого декору, часто уникаючи навіть шпалер. Стіни вкриваються шпаклівкою та фарбуються в будь-який світлий приглушений колір від білого до світло-бежевого. Такий підхід дозволяє зробити приміщення світлим та просторим, що особливо актуально для маленьких кімнат. З декору для стін допускається створення цегляної стіни, аж до того щоб залишити наявну кладку без обробки штукатуркою. Цегляна стіна не тільки розбавляє інтер’єр, а й використовується для зонування простору.
Північний стиль також піддався напливу модних тенденцій. Тепер «зимові» інтер’єри розбавляють синіми та зеленими тонами і додають елементи стилю хай-тек.
Багато хто вважає, що відсутність «зайвого» декору та використання приглушених кольорів і натуральних фактур робить інтер’єр нудним та нецікавим, але це не так. У скандинавському стилі також використовуються:
Шпалери також вітаються й візерункові, одначе найбільш актуальним для скандинавського стилю є рослинний мотив.
Одна з головних особливостей скандинавського стилю – наявність чисельних освітлювальних приладів. Їх покликання не тільки створити максимум світла, а й в тандемі зі світлими відтінками і мінімальним декоруванням візуально розширити простір.
Перше та головне – це величезні вікна, які дозволяють денному світлу проникати в приміщення. Саме тому в дизайні скандинавських інтер’єрів не використовуються важкі та громіздкі штори, масивні карнизи та щільні чи темні завіси. Вікна зазвичай доповнюють:
Дуже важливо не перешкоджати проникненню денного світла до приміщення. З таким оздобленням вікон зовсім не поєднуються великі важкі люстри, тому краще використати софіти, бра чи точкові світильники.
У скандинавському інтер’єрі не рекомендується використовувати жовте чи синє освітлення. Ідеально буде обрати LED-лампи з холодним білим світлом в температурному діапазоні 4000–6000 К.
Для зимового стилю меблі обирають максимально прості і при цьому функціональні та без надлишків. У якості матеріалу для виготовлення меблів у скандинавському стилі обирають світле дерево. Це може бути чиста деревна фактура, дерево, пофарбоване в основні тони стилю, та необроблена деревина, вкрита світлою чи безбарвною морилкою зі збереженням природної текстури.
Для м’яких меблів використовується будь-яка оббивка. Особливо гармонійно в скандинавському дизайні виглядають картаті та смугасті візерунки в пастельних тонах або в яскравих колірних поєднаннях, які зроблять інтер’єр більш різноманітним.
Серцем приміщення стане камін, але в епоху сучасності багато хто обходиться без нього. Окрім каміну, для створення атмосфери затишку, використовують дровітні, які зазвичай розташовують якнайближче до каміну.
Дизайн вітальні можна створити з використанням кількох прийомів скандинавського стилю. Нордичний характер приміщенню надасть гама в сірих, білих, пісочних, перлинних, бежевих тонах та у кольорі слонової кістки, причому використання якомога більшої кількості відтінків тільки вітається. Це зробить інтер’єр цікавішим та складнішим.
Диван чи куток, а також крісла і стільці з м’якими сидіннями можна обшити натуральною льняною чи бавовняною тканиною та доповнити дизайнерську задумку подушками і пледом.
У сфері дизайну інтер’єрів широко використовується поєднання різних стилів. Так, у скандинавському інтер’єрі вітальні можна використати елементи класичного стилю, наприклад, фігурну люстру, ліпнину, пілястри і т.п. Вище ми вже говорили про додання лофту у вигляді цегляної стіни. Якщо гола цегла не подобається, то таку стіну можна пофарбувати у будь-який скандинавський відтінок, який відрізняється від інших стін. Завдяки цьому фактура цегли збережеться, але стіна вже не виглядатиме грубо та не завершено.
В дизайні стін вітальні використовуються також чисті лінії. Стіна має підходити для розміщення на ній рамок та книжкових полиць. Стильним доповненням для такого інтер’єру стане дерев’яна книжкова шафа з металевою обробкою в індустріальному стилі. Колір меблів може бути темним, щоб надати інтер’єру контрасту.
У спальні також буде доречно створити контраст, зберігши суворі обриси. Головним елементом спальні є ліжко у простому виконанні. Колір ковдр та подушок краще обирати класичний білий чи світлий, що символізує чистоту та підкреслює простоту.
Дизайн столу та приліжкових тумб можна взяти старовинний чи зістарений. Зношеність у часі зробить інтер’єр затишнішим та підкреслить індивідуальність північної стилістики.
Скандинавський стиль передбачає використання екологічно чистих натуральних матеріалів та спокійних колірних гам, що якнайкраще підходить для кімнати, де живуть діти. Для скандинавської дитячої відмінно підійдуть фотошпалери з казковим чи мультиплікаційним зображенням, що не лише зробить кімнату веселішою, а й візуально розширить вузький простір та допоможе у створенні зонування.
Якщо фотошпалери за якимись причинами не можуть бути використані, то можна створити акцентну стіну з панно чи картиною та ненав’язливим фоновим візерунком.
Меблі краще обирати з гладкими фасадами. Для малогабаритної кімнати підійдуть модульні чи розкладні меблі з вбудованими елементами.
Завершенням дитячого інтер’єру стануть світильники у промисловому стилі чи хай-тек. «Пом’якшити» інтер’єр допоможе яскравий пухнастий килимок, ніжні штори та маленькі подушки.
Меблі на кухні можуть бути як глянцевими, так і матовими. Колір кухонних меблів може бути будь-яким з природних кольорів, наприклад, зелений, салатний, небесно-блакитний, індиго та навіть чорний. Не виключено і використання основної палітри скандинавського стилю. Люстра може мати визначену геометричну форму і бути виготовленою з кованого металу в індустріальному стилі.
У якості перегородок можна взяти дерев’яні матеріали чи обпалену цегляну кладку.
Для обробки кімнати краще взяти глянцеву керамічну плитку чи мозаїку природного відтінку. Допустимо використання і кованого заліза для створення меблів та аксесуарів. Обов’язково варто враховувати необхідність забезпечення водостійкості поверхонь!
Раковину, ванну та унітаз краще виготовити з класичної білої кераміки. Шафки біля раковини і під нею можна виготовити з дерева та пофарбувати у світлий тон. Для декору дзеркала підійдуть чисті лінії та прості геометричні форми.
«Зимовий» стиль виключає меблювання дорогими корпусними меблями, а замість цього вітає використання відкритих полиць та стелажів, що стало базовим принципом цього стилю. Таке рішення дозволяє упорядкувати речі, розташувавши їх на виду, та при цьому уникнути бардаку і хаосу.
Якщо коридор вузький, то на торцевій стороні можна розташувати дзеркало, яке не тільки виконуватиме свою пряму функцію, а й візуально подовжить приміщення. Як варіант, дзеркало можна встановити прямо на дверне полотно.
Двері в кімнату можна замінити розсувною перегородкою з непрозорим глянцевим чи матовим склом або деревом. Це дозволить не лише раціональніше використовувати простір, а й доповнити оздоблення стін. А стіни, до речі, можна обробити пофарбованою білою фарбою вагонкою.
Шафи та полиці можна розташувати вздовж однієї стіни, якщо необхідно зекономити місце.
Щоб коридор не здавався нудним, можна обрати підлогове покриття у вигляді плитки зі скандинавським мотивом. Замість цього підлогу можна вкрити ламінатом чи паркетною дошкою та доповнити його бувшим у використанні килимком у ретро-стилі, який вдало підкреслять чорно-білі фотографії в рамках, повішені на стіни.
Завершенням інтер’єру коридору стане м’яка банкетка, обшита натуральною тканиною невиразного відтінку, та LED-підсвічування по периметру стелі.
Інтер’єр у скандинавському стилі зручний та практичний завдяки використанню природних матеріалів, відтінків і фактур та максимально простій обробці без вичурностей та надмірностей.
Скандинавський стиль інтер’єру – універсальний варіант для будь-якого житла та офісу. Північний стиль прекрасний тим, що не потребує великих зусиль та витрат для створення обробки та декору. Одначе цей стиль зобов’язує виконувати всі роботи абсолютно бездоганно. Стіни та стеля мають бути ідеально рівними та з прямими кутами, інакше під фінальною обробкою усі вади будуть дуже помітні. Щоб не зіпсувати інтер’єр чи окремі його частини, краще довірити ремонтні та оздоблювальні роботи нашим професіоналам!
Тренди в дизайні інтер’єрів кімнат у 2021 році Цінителі практичності та справжні естети напевно підійдуть до ремонту кожної кімнати своєї квартири з особливою увагою. Дизайнери
Скандинавський стиль відрізняється натуральністю, простуватістю, лаконічністю, благородністю фактур, приглушеністю колірної гами і всіма відтінками білого, сірого та бежевого. Скандинавські інтер’єри при своїй простоті доволі функціональні, а тому використовуються як для просторих, так і для дуже тісних малогабаритних кімнат.
Ремонт в квартирі вимагає особливого підходу і ретельності при виконанні кожного завдання, адже вкладаючи гроші завжди хочеться отримати максимальну користь, щоб і комфортно, і практично, і красиво, і затишно.