Класичний стиль дизайну інтер'єру. Основні правила стилю

Класичний стиль неймовірно багатогранний, тому що увібрав в себе відразу кілька класичних стилів, кожен з яких сформувався в свою епоху. Історія класичного стилю йде в ті часи, коли персони блакитних кровей зводили свої палаци і замки, створюючи їх оздоблення пишним, розкішним і помпезним. В епоху сучасності класичний стиль набагато спрощений, проте більш комфортний і функціональний.

Основними, але не єдиними стилями класики є: бароко, рококо, ренесанс, класицизм, версаль і ампір. Кожен з цих стилів відрізняється рівнем розкішності і химерності, але для всіх класичних стилів існують єдині правила дизайну.

Обов’язкові правила класичного дизайну

 

1. Симетрія як прагнення до ідеалу

Симетричні деталі і конструкції — основа класичного стилю. Цей прийом виконання застосовують для різних частин обробки і атрибутики. Симетричність широко використовували в епоху Відродження в замках Стародавньої Греції та Риму.

2. Композиція в центрі

Класичний дизайн будується навколо центрального елементу інтер’єру, який слід вибудувати правильно. Найчастіше це круглий стіл зі стільцями і величезною люстрою, що нависає над ним.

3. Шикарний декор

При формуванні класичного стилю декор мав найважливіше значення! В ті часи інтер’єри щедро прикрашали всілякими елементами, які робили дизайн химерним і багатим. У класичному дизайні декор вибирають елегантний і дорогий або навіть ексклюзивний. Це може бути ліпнина або фрески, золоті вензелі на стінах, меблях і тканинах, каретна стяжка, колони.

4. Стриманість і грація форм

Сучасний світ диктує свої умови і модні тенденції. Це торкнулося і класичного стилю, коли в нього стало входити все більше строгості і простоти. Безліч класичних елементів декору змінилися більш спрощеними, без краси і наполегливості. Це надає приміщенню більше практичності без втрати властивого класиці лоску.

5. Використання натуральних матеріалів

Елегантність класичного стилю неможлива без застосування якісних матеріалів. Інтер’єр обов’язково створюють з дорогих натуральних матеріалів зі збереженням природних фактур.

6. Культура і традиції

Класика має стільки різновидів, скільки існує в світі культур. В Англії збереглися одні класичні ідеї дизайну, в Норвегії — другі, а в Україні — треті. Створюючи інтер’єр в класичному стилі, слід вибрати специфіку дизайну певної країни, слідуючи її традицій в дизайні інтер’єру.

7. Присутність кутів і округлих форм

Класичному стилю властиві строгі незграбні форми, які виграшно доповнюються округлими елементами, такими як декор, колони, арочні дверні та віконні прорізи, гвинтові сходи, столики і стільці з фігурними ніжками.

Класичні стилі дизайну інтер’єру

Богемний ренесанс

Холодні інтер’єри середньовічних замків вперше змінилися палацовою розкішшю. Ренесанс характеризується витонченою симетрією, настінним живописом, обробкою текстилем, куполоподібними і багаторівневими стелями, кам’яними підлогами, античними скульптурами і орнаментами на підлогах, стінах і стелях, численними колонами з пілястрами і обробкою мармуром.

Меблів в інтер’єрах було небагато. Всі предмети мали правильні геометричні обриси, тонкі ніжки, різьблений декор, інкрустацію і позолоту.

Розкішний і химерний бароко

Час появи стилю бароко припадає на другу половину XVI століття. Батьківщиною його стала Італія. Бароко був символом розкоші і елітарності, хоч і мав своїх супротивників, які вважали, що цей стиль якийсь дивний і безглуздий. Однак це не завадило бароко підкорити всю Європу.

Сьогодні справжній бароко можна побачити тільки в середньовічних палацах, оскільки в початкових ідеях його вже не використовують, беручи за основу тільки головні його принципи.

Стіни в стилі бароко мали колір кави, шоколаду або бордо.

Головною ідеєю стилю бароко є щедрий і багатий декор у вигляді фресок, ліпнини, важких дорогих тканин з вензелями, обробки з золота. Предмети меблів мають вишукану форму і багату драпіровку. Драпіруванням можна прикрасити і стіни. Загалом, бароко це демонстрація багатства і любові до розкоші і шику.

Помпезний рококо

Рококо прийшов на зміну бароко тоді, коли багаті королі трохи втомилися від пишноти і достатку бароко і забажали більше комфорту. Дорожнеча, елегантність і вишуканість декору збереглася і з’явилася комфортність, якої бракувало в бароко.

Колірна гамма рококо набагато ніжніше і світліше. В цьому стилі переважають попелясто-рожеві, світло-блакитні, ніжно-зелені відтінки, позолота і срібло.

Елегантність і витонченість меблів збереглася в стилі рококо, тільки ніжки частіше стали робити тонкими, але різьблені елементи з дизайну меблів не зникли . В інтер’єрі стилю рококо присутні міфологічні скульптури і статуетки.

Інтер’єр спальні в стилі рококо

Шляхетний класицизм

Класицизм також з’явився як палацовий стиль, прийшовши на зміну бароко і рококо. Пишності стало трохи менше, але симетричності стало більше, що робить цей стиль більш елегантним і благородним, але менш розкішним і помпезним.

Важливою особливістю стилю стало застосування античних мотивів: колон і арок, гобеленів і камінів, кришталевих люстр і ліпнини, тобто стилю притаманні риси давньоримського і давньогрецького дизайнів.

В інтер’єрах стилю класицизм переважають білі, бежеві, світло-рожеві, зелені, блакитні відтінки і позолота. Предмети меблів мають прості геометричні форми і спокійний декор.

Надихаючий версаль

Вперше цей стиль з’явився в інтер’єрі палацу, ім’ям якого і був названий. Версаль поєднав в собі риси бароко і класицизму. Нині цим стилем надихаються архітектори, дизайнери та художники.

Стилю версаль притаманні висококласні дорогі оздоблювальні матеріали, витончені предмети меблів з «лапами», вигнутими ніжками і квітковими мотивами. Цей стиль неможливий без яскравих колірних рішень в бузкових, рубінових і золотих відтінках.

Декор в інтер’єрі все ще щедрий: багато барельєфів, фресок, квіткових орнаментів, скульптур, мережив, драпіровок, дзеркал в рамах з різьбленням і позолотою. Меблі також присутній в різних видах і у великій кількості.

Пафосний ампір

Стиль ампір підходить для просторих приміщень, де високі стелі і великі вікна, тобто там, де досить розмаху і простору. Тільки так оздоблення передасть весь пафос дизайну інтер’єру.

Зароджувався стиль ампір в епоху Наполеона, тому він також називається імператорським. Цей стиль знайшов риси битв і перемог, що виражено в декорі військової спрямованості.

Найчастіше в обробці інтер’єру в стилі «ампір» використовують мармур, деревину і бронзу. Вікна прикрашають щільними багатошаровими шторами з ламбрекенами. У меблів з’явилися овальні форми, оббивка оксамитом і шкірою і збереглися фігурні ніжки.

Сучасному класичного стилю властиво менше пафосу і надмірностей, він більш зрозумілий і простий. Якщо ви є прихильником класики, то звертайтеся до наших професіоналів, які візьмуть на себе найвідповідальніше завдання – ремонт і обробку інтер’єру в класичному стилі!

Схоже

Blog
pinky

Дизайн та ремонт в скандинавському стилі: основні принципи та нюанси

Скандинавський стиль відрізняється натуральністю, простуватістю, лаконічністю, благородністю фактур, приглушеністю колірної гами і всіма відтінками білого, сірого та бежевого. Скандинавські інтер’єри при своїй простоті доволі функціональні, а тому використовуються як для просторих, так і для дуже тісних малогабаритних кімнат.

Докладніше »
Blog
pinky

Дизайнерський ремонт своїми руками: етапи і важливі умови ремонту

Ремонт в квартирі вимагає особливого підходу і ретельності при виконанні кожного завдання, адже вкладаючи гроші завжди хочеться отримати максимальну користь, щоб і комфортно, і практично, і красиво, і затишно.

Докладніше »
Залиште номер телефону і наш менеджер надасть Вам детальну консультацію та попередній прорахунок вартості ремонту.
Телефон
close-link